Rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności w magazynie

07/12/2024

Czas pracy pracownika, wykonywane czynności i wydajność pracy to kluczowe wskaźniki efektywności operacyjnej w magazynie. Zazwyczaj do zebrania kompletu danych na temat pracy zespołu potrzeba wielu systemów i analizy licznych raportów i baz danych.

Rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności w jednym narzędziu dostarcza kompletnych danych na temat przebiegu pracy, eliminując konieczność przeglądania wielu baz danych.

Time Harmony to pełnowymiarowy system rejestracji czasu pracy (RCP) z funkcjonalnością ewidencji, planowania i pełnego rozliczania czasu pracy, uzupełniony modułem do mierzenia czynności i wydajności.

 

rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności

Dzięki temu holistycznemu spojrzeniu na czas pracy pracownika, system dostarcza kompletnej wiedzy na temat przebiegu pracy od momentu przyjścia do pracy, poprzez wszystkie wykonywane w trakcie dnia czynności wraz z wyliczeniem wydajności, aż po wyjście z pracy.

Ta szczegółowa wiedza przyczynia się do usprawnienia procesów kadrowych oraz operacji magazynowych.

Dodatkowo, połączenie funkcjonalności obu modułów umożliwia identyfikację bezproduktywnego czasu jałowego, prowadząc do eliminacji marnotrawstw i zwiększenia wartości dodanej usług zgodnie z zasadami lean management.

Informacje na temat czasu jałowego

Poza czasem poświęconym na wykonywanie czynności procesowych rejestrowanych w systemie magazynowym, znaczną część całkowitego czasu pracy stanowi bezproduktywny czas jałowy. Jest to okres, w którym pracownik nie wykonuje czynności przekładających się na zwiększenie wartości dodanej produktu lub usługi końcowej.

Jednym z obszarów, w którym generuje się czas jałowy, jest czas pomiędzy przyjściem do pracy lub powrotem z przerwy a podjęciem pierwszej czynności. W dążeniu do optymalizacji procesów warto przyjrzeć się takim jednostkom czasu, zmierzyć je i poddać ocenie, aby w ramach działań optymalizacyjnych dążyć do ich redukcji bądź eliminacji.

rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności

Automatyzacja dzięki współdziałaniu obu modułów

W pracach nad rozwojem funkcjonalności Time Harmony kluczowe było maksymalne zautomatyzowanie procesów rejestracji czasu pracy i czynności. Oba moduły zaprojektowane są tak, by współdziałać ze sobą i wzajemnie na siebie wpływać, co ogranicza ilość interakcji pracownika z terminalem, jednocześnie rejestrując jak największą ilość danych.

Automatyczne otwieranie lub zamykanie karty pracownika w momencie przejścia przez bramkę obrotową, wyliczanie czasu jałowego pomiędzy przejściem przez bramkę a rozpoczęciem pierwszej czynności skanerowej bądź czynności pozasystemowej to wybrane przykłady automatycznych interakcji obu modułów.
rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności

Przykładowe powiązanie modułu RCP i modułu Ewidencja Czynności:

  • Przejście pracownika przez bramkę obrotową automatycznie otwiera kartę pracy z czynnością przygotowanie do pracy.
  • Podjęcie pierwszej czynności skanerowej lub zarejestrowanie jej na terminalu  automatycznie kończy czynność przygotowanie do pracy i wylicza czas jałowy.
  • Przejście przez bramkę obrotową w trakcie zaharmonogramowanego dnia pracy automatycznie generuje czynność przerwa.
  • Czas pomiędzy przejściem przez bramkę obrotową po powrocie z przerwy a podjęciem pierwszej czynności znów automatycznie rejestruje się w systemie jako czynność przygotowanie do pracy i zalicza do czasu jałowego.
  • Przejście przez bramkę w czasie zbliżonym do zaharmonogramowanego końca dnia pracy automatycznie zamyka kartę pracy pracownika w danym dniu.

Rejestracja czasu pracy i mierzenie czynności w jednym narzędziu

Na rynku dostępnych jest wiele systemów rejestrujących czas pracy. To co wyróżnia Time Harmony to kompleksowy wgląd we wszystkie aspekty czasu pracy w ciągu dnia pracy pracownika. Rejestrowanie, planowanie i rozliczanie czasu pracy, uzupełnione o bieżące dane na temat wykonywanych czynności i wydajności, stanowi unikatowe na naszym rynku rozwiązanie. Osoby zarządzające pracą zespołów zyskują system zbierający dane na temat każdego aspektu związanego z czasem pracy.

Scentralizowane dane, przesyłane do systemu interfejsem z licznych systemów magazynowych i rejestrowane na urządzeniach Time Harmony, składają się na pełen obraz czasu pracy. Dashboardy systemowe i rozbudowane raporty umożliwiają szczegółową analizę zebranych danych.

Zobacz nasze raporty.

Dzięki dostępnym integracjom, dane zarejestrowane przez Time Harmony są wysyłane do systemów kadrowo-płacowych, aby na ich podstawie wyliczyć należne wynagrodzenie.

Dane na temat wykonywanych czynności i wydajności pracowników mogą być natomiast przesłane do systemu PowerBi w celu analizy zebranych danych. System posiada również bogate funkcje raportowania, co umożliwia szczegółowe analizy i podejmowanie lepszych decyzji operacyjnych.

Analiza danych i strategiczne korzyści

Time Harmony pozwala na zaawansowaną analizę zebranych danych, co przynosi szereg strategicznych korzyści dla przedsiębiorstwa. Możliwość śledzenia wydajności w czasie rzeczywistym i analizowania danych historycznych pozwala menedżerom na lepsze planowanie i prognozowanie przyszłych potrzeb kadrowych oraz logistycznych.

Identyfikacja trendów w wydajności pracy oraz wykrywanie sezonowych wzorców mogą prowadzić do bardziej efektywnego zarządzania zasobami i lepszego przygotowania na wzmożone okresy działalności.

Dzięki szczegółowym raportom i analizom, firmy mogą również optymalizować swoje procesy operacyjne, wdrażać best practices i eliminować marnotrawstwo. Wykorzystanie danych z Time Harmony wspiera również decyzje dotyczące inwestycji w automatyzację i nowe technologie, pozwalając na bardziej świadome alokowanie budżetu i zasobów. Integracja z innymi systemami, takimi jak kadrowo-płacowe czy analityczne, dodatkowo zwiększa wartość zgromadzonych danych, umożliwiając tworzenie kompleksowych strategii zarządzania operacjami magazynowymi.

 

 

laptop-ec-bez-tla

Optymalizuj
czas pracy i wydajność swojego zespołu!

th_logo_wh

©

2023 P2P2 Sp. z o.o. I Wszystkie prawa zastrzeżone