Mierzenie czynności pozasystemowych

Czynności pozasystemowe stanowią nawet do 30% łącznego czasu pracy

Zmierz je, oceń ich funkcjonalność i wyeliminuj ze swoich procesów te, które nie generują wartości dla Twojego biznesu. Mierzenie czynności pozasystemowych pozwala wyeliminować marnotrawstwa i usprawnić procesy.

measure non-systemic activities

Zobacz co zyskasz mierząc czynności pozasystemowe

  • Pełny obraz pracy

    Dane dostarczane przez systemy wewnętrzne, takie jak WMS czy ERP, pokazują ruchy systemowe, które pracownik rejestruje za pomocą skanera lub stacji roboczej. Time Harmony pobiera te dane a dodatkowo daje możliwość rejestrowania czynności pozasystemowych.

  • Zmierzysz to, czego nie mierzą inni
    Rejestracja czynnosci pozasystemowych jest szybka i intuicyjna, a tam, gdzie to możliwe, dodatkowo zautomatyzowana, aby zminimalizować potrzebę interakcji z urządzeniami. Do systemu wpływają dane z systemów wewnętrznych i urządzeń Time Harmony, aby zapewnić pełną wiedzę o działaniach, w które zaangażowani są pracownicy.

  • Kompletna wiedza daje możliwość naprawy

    Mierzenie wszystkich czynności: systemowych i pozasystemowych, zapewnia pełną wiedzę o przebiegu procesów. Jest to podstawa do ich analizy i identyfikacji działań, które są zbędne i nie generują wartości. Nazywamy je czynnościami jałowymi.

Zyskaj pełną wiedzę o czynnościach, które wykonują Twoi pracownicy

MIERZ CZYNNOŚCI NIEREJESTROWANE PRZEZ WMS

Co dzieje się gdy pracownik nie wykonuje zadań systemowych?

Jak długo trwa wykonanie czynności takich jak sprzątanie, prace na placu składowym (foliowanie, owijanie, składanie/czyszczenie palet) czy wyjaśnianie niezgodności? Time Harmony daje możliwość rejestrowania czynności pozasystemowych tak by dostarczyć pełnych danych o czynnościach.

karta pracy - czynności pozasystemowe

MIERZ WYDAJNOŚĆ W CZYNNOŚCIACH POZASYSTEMOWYCH

Zdefiniuj parametry i mierz wydajność w czynnościach pozasystemowych

Dzięki zdefiniowaniu dodatkowych parametrów takich jak nazwa klienta, ilość palet, numer bramy załadunkowej możesz sprawdzać wydajność pracowników dla określonego projektu również w czynnościach nierejestrowanych przez WMS, zyskując pełną wiedzę o przebiegu procesu.

PORÓWNUJ DANE MIĘDZY LOKALIZACJAMI

Sprawdzaj czas czynności pozasystemowych w łącznym czasie pracy

Dzięki mierzeniu czynności pozasystemowych możesz porównywać ich udział w łącznym czasie pracy. Na przykład porównasz dane na temat wykorzystania przerw pracowniczych. Dane dostępne są dla wielu lokalizacji jednocześnie dając możliwość prowadzenia analiz porównawczych.

karta pracy - czynności pozasystemowe

Mierzenie czynności pozasystemowych

PRZYKŁADOWE RAPORTY

Czas brutto netto

Sprawdź jak dużo czasu pracownicy poświęcają na czynności pozasystemowe i zbadaj co jest przyczyną przekroczenia założonej normy. Granulacja danych pozwala na dokładne sprawdzenie, które czynności zajmują więcej czasu niż powinny

Porównanie kategorii czynności

Sprawdzaj czas trwania określonych grup czynności pozasystemowych w łącznym czasie pracy Twojego zespołu w odniesieniu do zdefiniowanych kategorii. 

Bez tytułu (500 x 500 px)

Zrezygnuj z czynności, które nie dodają wartości produktowi końcowemu.